Sakal Çıkarıcı Sakal Çıkarma Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sakal Çıkarıcı Sakal Çıkarma Yöntemleri

Sakal Çıkarıcı, Sakallar kimi kişilerde bazen yeterince güçlü çıkmaz, kısmen seyreklikler açıklıklar olur, bu görünüş açısından birçok insanı rahatsız etmektedir. Bu durumdan şikâyetçi çoğu insan sakal çıkarma yöntemlerine başvurmaktadır. Fakat uzmanlar öncelikle mucizevi sakal çıkarma ürünleri vb. Tanıtımların gerçek olmadığı konusunda uyarıyorlar. Cildini kazıyıp sarımsak sürmek gibi tavsiyeler cilde fayda değil zarar verir ve bu tarz zararların telafisi oldukça zor bazen ise imkânsızdır.
Yüzde yaklaşık olarak 30.000 civarında kıl kökü bulunur, bunların birçoğunu gözle göremeyiz zaten. Olgunlaşan kıl kökleri zaman içerisinde sakala dönüşürler. Sakal çıkaran ilaç tanıtımlarına inanılmaması gerektiğini vurgulamıştık, bunun sebebi ise eğer ki, bir insan bu tarz bir ürün geliştirirse bu durumda saç dökülmesi, kellik sorununa da çözüm bulmuş olur böylece dünyanın en zengin insanları arasına girebilir. Günümüzde çoğu erkeğin sorunu olan ve kesin olarak bir çözümü bulunmayan bu problemin giderilmesi için başvurulacak çözümü doğal karışımlarda aramak gerekir. İlk önce bilinmesi gereken şey, 17 yaşına kadar sakalın çıkmayışının giderilmesi gereken bir rahatsızlık olmadığıdır. Fakat 17-20 yaşları arasında sakal çıkması gereken bölgelerde yer yer sakalların olmadığı görülürse bu bir rahatsızlık olarak algılanabilir ve giderilmesi için çözümler aranmalıdır.

Sarımsak ile Sakal Çıkarma Yöntemi Nasıldır?

Sarımsağın sakalların çıkmadığı yerlere sürülmesi daha gür sakalın değil, yüzdeki tüy köklerinin çıkmasını sağlar. Buna rağmen hiçbir şekilde tüylenme yoksa başvurulması gereken ilk yöntem yüze sarımsak sürmek olabilir, fakat yukarıda bahsettiğimiz üzere, kanatıp yara açmadan bu işlemi yapmamızda sağlık açısından fayda vardır. Tıpta etkisi tam olarak kanıtlanmamış bu yöntem uygulanırken eğer yüzde yanma hissi oluşursa yüz bol su ile durulanır ve bu yöntem bir daha uygulanmamalıdır.

Badem Yağı ile Sakal Çıkarma Yöntemi Nasıldır?

Bu yönteminde pek etkili bir yöntem olduğu söylenemez. Daha ziyade sakal ve bıyığın parlamasını isteyen kimseler badem yağını kullanırlar.

Tıraş Yöntemiyle Sakal Çıkarma Nasıldır?

Tıraş olmak sakalın gürleşmesi için etkili bir yöntemdir. Fakat tersine tıraş, yüzü tahriş eder ve minik yaraların oluşmasına sebep olur. Enfeksiyon kapma tehlikesini beraberinde getiren tersine tıraş olma yöntemini uygulamak, çıkan sakalları da kaybetmeye neden olabilir. Uygulanmasında zarar bulunmayan yöntem, doğru bir şekilde tıraş olunma yöntemidir. Uyguladığınız yöntemlere rağmen üç ya da dört ay içerisinde sakallarda gürleşme olmadı ise bir hekime başvurmakta yarar vardır.

Sakal Çıkarıcı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sakal Beyazlaması Nedenleri?

Sakal Beyazlaması Nedenleri?

Editörün Seçtiği

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Cücük Sakal Çeşitleri ve Modelleri

Cücük Sakal Çeşitleri ve Modelleri

Sakal Batması Nedenleri?

Sakal Batması Nedenleri?

Sakal ve Bıyık Boyası

Sakal ve Bıyık Boyası

Sakal Ekimi ve Sonrası Bakım

Sakal Ekimi ve Sonrası Bakım

Sakal ve Bıyık Bakımı

Sakal ve Bıyık Bakımı